/
Loading

MUZEUM FABRYKI

Od 2007 roku zarządzamy Muzeum Fabryki oraz znajdującą się w nim wystawą o historii dawnych zakładów produkcji tkanin bawełnianych. Dzięki nowoczesnym formom komunikacji: prezentacjom multimedialnym, wizualizacjom, filmom i ekranom dotykowym wystawa przybliża gościom Manufaktury historię jednej z największych włókienniczych potęg Ziemi Obiecanej i związanej z nią robotniczej społeczności, a także opowiada o powstaniu Manufaktury. Oprócz wystawy stałej Muzeum Fabryki proponuje ekspozycje czasowe, warsztaty rodzinne dla dzieci i rodziców, lekcje muzealne oraz spotkania tematyczne i wernisaże w ramach projektu „Fabryka po godzinach”.

Muzeum oferuje wynajem postindustrialnych przestrzeni na eventy do 100 osób. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą organizacji eventów w Muzeum, ofertą warsztatów dla dorosłych pt. “Aktywne Zwiedzanie” oraz ofertą spaceru z przewodnikiem po dawnym Imperium Izraela Poznańskiego.

Więcej o wystawie i działalności z nią związanej można znaleźć na stronie: www.muzeumfabryki.pl Zapraszamy również na wirtualne zwiedzanie zabytkowej fabryki: www.wirtualnafabryka.com

fabricum.pl