Kostiumowa gra fabularna

Co to jest LARP?  Z angielskiego to skrót od Live Action Role-Playing, oznacza połączenie gry fabularnej z interaktywnym teatrem. Podczas rozgrywki uczestnicy, mając do odegrania określoną rolę, próbują wykonać główne zadanie, zanim zrobią to ich rywale.  Nad przebiegiem gry czuwa mistrz, który często sam bywa jednym z bohaterów fabuły. Formułę LARP można wykorzystać do stworzenia emocjonującego programu typu team building.

Rycerskie średniowiecze

Zaprojektowany przez nas event był dla uczestników – jak i dla nas samych! – wyśmienitą zabawą, ale i sporym wyzwaniem. Fabułę gry przenieśliśmy bowiem do średniowiecza,
na zamek rycerski. Na dziedzińcu golubskiej fortyfikacji walczyli rycerze w lśniących zbrojach, a w komnatach toczono ponure  dworskie intrygi. Zamkowy dziedziniec wypełniali także kupcy i rzemieślnicy z podzamcza. Jakby emocji było mało, wszystko rozgrywało się w cieniu groźby spotkania z katem na torturach. Gracze nie mogli uniknąć spotkania z wiedźmą
i oparami jej zakazanej magii, a gdy zapadł zmrok – musieli znieść towarzystwo melancholijnego upiora: golubskiej białej damy.

Niesamowita oprawa

Rekonstrukcji rycerskiej intrygi, realiów dawnego jarmarku i atmosfery średniowiecznej uczty podjęliśmy się z rycerzami z zaprzyjaźnionego bractwa uniejowskiego. LARP jako forma działania team building to bez wątpienia jedna z bardziej ekscytujących metod integracji zespołów. Organizacja każdej gry fabularnej sprawia nam mnóstwo frajdy. Jednak ta stanowiła dla wszystkich uczestników niezapomniane przeżycie. Sprawiły to szczególne warunki, jakie mieliśmy dzięki możliwości użycia wyjątkowych kostiumów i prawdziwej, historycznej scenerii średniowiecznego zamku.

WIĘCEJ O TEAM BUILDINGU JAKO NARZĘDZIU BUDOWANIA ZESPOŁU PRACOWNICZEGO